Nowości w ofercie szkoleń otwartych - zapraszamy!
Nowość szkoleniowa w obsłudze klienta >>> Obsługa klienta III generacji!<<< Dowiedz się więcej!
We współczesnych czasach coraz częściej wymaga się od nas znajomości podstawowych terminów, zagadnień z obszaru rachunkowości i finansów. Szkolenie Finanse Osobiste pokazuje dane finansowe w skutecznym zarządzaniu swoim osobistym budżetem, skierowane jest głównie do osób o wykształceniu nieekonomicznym, które w pracy zawodowej lub w życiu mają do czynienia w sposób pośredni lub bezpośredni z zagadnieniami rachunkowości i finansów.
W programie między innymi:
Istota i znaczenie rachunkowości. Rachunkowość jako system informacyjny przedsiębiorstwa: dla odbiorców zewnętrznych, dla zarządu i kadry dyrektorskiej.
Istota podstawowych kategorii finansowych: przychody, koszty; aktywa, pasywa; wpływy, wydatki.
Podstawowe zasady rachunkowości finansowej, czyli reguły rządzące procesem sporządzania sprawozdań finansowych.
Rachunek zysków i strat – sprawozdanie objaśniające rentowność działalności przedsiębiorstwa: istota i struktura rachunku zysków i strat; poziomy i obszary działalności przedsiębiorstwa; warianty rachunku zysków i strat.
Zasady klasyfikacji i ewidencji kosztów dla potrzeb sprawozdawczości finansowej i zarządzania: koszty w układzie rodzajowym, przedmiotowym i podmiotowym; koszty bezpośrednie i pośrednie; koszty stałe i zmienne; koszty(wytworzenia) produktu i koszty okresu.
Bilans – raport objaśniający sytuację majątkową i finansową przedsiębiorstwa: istota i struktura sprawozdania; zasady klasyfikacji aktywów i pasywów; istota i zawartość poszczególnych pozycji bilansu; zasady wyceny składników bilansu;
Rachunek przepływów pieniężnych – sprawozdanie objaśniające pieniężne wyniki działalności przedsiębiorstwa: istota i struktura sprawozdania; obszary działalności czyli źródła generowania gotówki i kierunki jej wykorzystania; metody sporządzania sprawozdania.
Analiza bieżącej sytuacji finansowej przedsiębiorstwa oraz podstawy krótkoterminowego i długoterminowego planowania finansowego Ocena kondycji finansowej przedsiębiorstwa na podstawie sprawozdań finansowych: analiza struktury i dynamiki sprawozdań finansowych – ocena sytuacji finansowej przedsiębiorstwa; pogłębiona ocena sytuacji finansowej na podstawie analizy
płynności (kapitał pracujący, zaopatrzenie na dodatkowe środki pieniężne)
rentowność i efektywność wykorzystywania majątku struktury finansowania i jej konsekwencje dla przedsiębiorstwa piramidy Du’Pointa – narzędzie kompleksowej analizy finansowej. Stopień zadłużenia przedsiębiorstwa a dźwignia finansowa, czyli kiedy opłaci się korzystać z długu zewnętrznego.
Krótkoterminowe planowanie finansowe i ocena zapotrzebowania na dodatkowe środki finansowe z wykorzystaniem: metody procentu od sprzedaży; analizy struktury i analizy wskaźnikowej sprawozdań finansowych.
Długoterminowe planowanie finansowe i ocena opłacalności projektów inwestycyjnych: założenia przy tworzeniu długoterminowych planów finansowych:
czas; przepływy pieniężne; koszt pieniądza, czyli stopa dyskontowa. Zmiana wartości pieniądza w czasie: porównywalność przepływów pieniężnych w długim czasie
wartość bieżąca przepływów pieniężnych. Kryteria oceny projektów inwestycyjnych:
okres zwrotu (PI); wartość bieżąca netto (NPV); wewnętrzna stopa (IRR); ocena ryzyka projektu (ryzyka operacyjne i finansowe):analiza wrażliwości, analiza scenariuszowa.
Nasza oferta szkoleniowa: